Geri Meteoroloji, sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu! 14 Ekim hava durumu

Meteoroloji, sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu! 14 Ekim hava durumu

14 Ekim hava durumu raporu Meteoroloji tarafından paylaşıldı. Paylaşılan rapora göre yurdun bazı bölgelerinde sağanak yağışların etkili olması beklenirken bazı bölgelerde parçalı bulutlu bir havanın hakim olması beklendiği duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre, Bursa'da hava sıcaklığı en düşük gece saatlerinde 16 dereceye düşmesi bekleniyor.

14 Ekim 2021 Perşembe, 10:36 - Güncel
A
Meteoroloji, sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu! 14 Ekim hava durumu

Meteoroloji, 14 Ekim Perşembe hava durumutahminlerini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Hakkari çevreleri ile Antalya il merkezi ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bursa'da bugün parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Gün içerisinde en yüksek 24 dereceye çıkacak.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

 Rüzgarın bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuzey kesimlerde kuzey ve batı, güney kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) olarak esmesi bekleniyor

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


14 Ekim 2021 Perşembe, 10:36
A