Geri Merkez Bankası değişikliği sonrası dolar 9,18'i gördü

Merkez Bankası değişikliği sonrası dolar 9,18'i gördü

Merkez Bankası'nda iki başkan yardımcısının ve bir Para Politikaları Kurulu üyesinin görevden alınması sonrası dolar 9.18 seviyesine yükseldi. Euro ise 10,65 TL'ye yükseldi.

14 Ekim 2021 Perşembe, 00:40 - Ekonomi
A
Merkez Bankası değişikliği sonrası dolar 9,18'i gördü

Yeni haftayla birlikte yükselişini hızlandıran doların 9 liranın üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından Çankaya Köşkü'nde akşam saatlerinde sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

MERKEZ BANKASI'NIN 3 ÜST DÜZEY İSMİ GÖREVDEN ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun görüşmesinin ardından Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Başkan Yardımcılığı'na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

KARARIN AÇIKLANMASININ ARDINDAN DOLARDA SERT YÜKSELİŞ

Haberin Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından dolar sert bir şekilde yükselişe geçti. Görüşmenin öncesinde 9.10 seviyelerinde seyreden dolar, kararın yayınlanmasının ardından TL karşısında saat 00.43 itibariyle 9.18 gördü.

Erdoğan ile Kavcıoğlu görüşmüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Çankaya Köşkü'nde görüşmüştü.

Çankaya Köşkü'ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşmişti.

Diğer Ekonomi Haberleri için tıklayın


14 Ekim 2021 Perşembe, 00:40
A