Geri Meclis karıştı!

Meclis karıştı!

Ukrayna meclisi seçimlerin ardından yeni yasama dönemine kavgayla başladı.

13 Aralık 2012 Perşembe, 14:17 - Dünya
A
Meclis karıştı!

Özgürlük (Svoboda) ve Atavatan (Batkivşçına) - Birleşik Muhalefet milletvekilleri, Atavatan grubuna girmeyi reddeden Andrey ve Aleksandr Tabalov'u zor kullanarak toplantı salonundan çıkardı.
Atavatan lideri Arseniy Yatsenuk mecliste yaşananların kavga değil, haklı bir protesto olduğunu savundu. Yatsenuk, "Bu bir kavga değildi. Bu insanlar hain. Onları dışarı çıkaranlar İncil üzerine yemin etti ve Ukrayna halkına söz verdi. Muhalefet yapmaya devam edeceğiz ama o ikisi bunu yapmadı" şeklinde konuştu.

İktidardaki Bölgeler Partisi milletvekilleri ise meclis çatısı altında bulunanların "siyasi köleler" olmadığını, istedikleri partiden ayrılıp, istediklerine katılabileceklerini ifade etti.

İşadamı Aleksandr Tabalov ve oğlu Andrey Tabalov 28 Ekim'deki seçimlerde Atavatan partisinden aday olarak milletvekili seçilmişti. Ancak Tabalovlar 11 Aralık'ta mecliste Atavatan grubuna katılmayacaklarını açıkladı.Gelişmeler üzerine milletvekilliğinden istifası istenen Tabalovlar, baskılara rağmen yemin törenine katılmak istedi.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 14:17
A