Geri Manavgat 9 gün süren yangın gökyüzünden görüntülendi

Manavgat 9 gün süren yangın gökyüzünden görüntülendi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde dokuz gündür süren yangında zarar gören ormanlık alanlar ve evler havadan drone ile görüntülendi. 

05 Ağustos 2021 Perşembe, 17:45 - Güncel
A
Manavgat 9 gün süren yangın gökyüzünden görüntülendi

Manavgat'ın 4 farklı noktasında aynı anda 28 Temmuz'da öğle saatlerinde başlayan ve 9 gündür devam eden orman yangını kontrol etmek için çalışmalar devam ediyor. Birçok mahallenin etkilendiği, hayvanların telef olduğu yangında milyonlarca çam ağacı ve fidanı zarar gördü.

Yangın ilçe merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta sarp kayalık alanda etkisini sürdürürken, yanan alanlar havadan drone ile görüntülendi. Simsiyah bir renkle kaplı olan alanda, sadece yanmayan birkaç bölge ve yolların ayırt edilebildiği görüldü. Demirciler Mahallesi'nde yanan evler de görüntülendi. Kürcüler Mahallesi, Demirciler Mahallesi'ndeki arazilerin parça parça yandığı, bazı yerlerin ise yangından hiç etkilenmediği gözlemlendi.

Çam fidanlarının yanarak kuru ve siyah bir dal haline kaldığı görülen görüntülerde, yangının önünde ne varsa yaktığı gözlemlendi. Öte yandan Kepez Baraj Göleti'nin manzarası ve etrafındaki yanan alanlar da görüntülendi. 
                                     

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


05 Ağustos 2021 Perşembe, 17:45
A