Geri Makedonya'dan tedavi için Bursa'ya geldi

Makedonya'dan tedavi için Bursa'ya geldi

Bursa'nın yeni stratejik hedefleri arasında yer alan sağlık turizmine yönelik çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Makedonyalı bir işadamı katarakt ameliyatı olmak için Bursa'yı tercih etti.

05 Aralık 2011 Pazartesi, 10:57 - Sağlık
A
Makedonya'dan tedavi için Bursa'ya geldi

Sağ gözündeki görme bozukluğu nedeniyle son zamanlarda zor günler geçirdiğini belirten Makedonyalı işadamı Zoran Stojanovic (55), katarakt ameliyatı için neden Bursa'yı seçtiğini şöyle anlattı: "Türkiye ile yakın ticari ilişkileri olan bir işadamı olarak yaptığım araştırmalar sonucu Bursa ve Doruk Hastanesi'nde ameliyat olmaya karar verdim. Ticari ilişki içinde bulunduğum ortaklarımla yaptığım görüşmeler sonucu, göz ameliyatlarında Doruk'un çok başarılı olduğunu öğrendim. Beklentilerimden fazlasıyla karşılaştım. Ülkeme döndüğümde turizm potansiyelinin yanında sağlık alanındaki başarılı uygulamaları ile Bursa'yı çevremdekilere tavsiye edeceğim."
Hastanın sağ gözüne başarılı bir operasyon gerçekleştirildiğini kaydeden Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Haytoğlu, Fako yöntemiyle gerçekleştirilen ve 30 dakika süren ameliyatın ardından hastanın sağlığına kavuştuğunu söyledi.
Makedonyalı hastanın Bursa'yı ve Doruk'u tercih etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkanı ve aynı zamanda Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Mustafa Esgin, Sağlık Turizminde göz tedavilerinin önemli bir yere sahip olduğunu belirterek Balkan Ülkelerinin Ortadoğu ile birlikte öncelikli destinasyon bölgeleri olduğunu kaydetti.

Diğer Sağlık ve Beslenme Haberleri için tıklayın


05 Aralık 2011 Pazartesi, 10:57
A