Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MAKATINA HORTUM KAÇTI

Kamyonundaki basınçlı hava hortumunun üzerine düşen Yeni Zelandalı sürücü ölümden döndü

MAKATINA HORTUM KAÇTI

Hortumun hava pompalamaya başlamasıyla vücudu genişlemeye başlayan sürücünün imdadına arkadaşları yetişti.

Olay Yeni Zelanda'nın Opotiki kentinde geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Steven McCormack, kamyonunun kabin bölümüyle treyleri arasındaki bağlantıları kontrol ediyordu. Bu sırada dengesini kaybederek basınçlı hava hortumunun üzerine düştü. Öyle şiddetli düşmüştü ki, hortumun ağzı McCormack'in makatına girdi ve hava pompalamaya başladı.

Vücudu saniyeler içinde görülür şekilde şişmeye başlayan McCormack'in çığlıklarını duyan arkadaşları olay yerine geldi ve hava musluğunu kapatarak sürücüyü ölümden kurtardı.

McCormack yaşadıklarını, "Basınçlı havanın vücuduma girmesiyle balon gibi şişmeye başladım. Patlayacağımı sandım" sözleriyle anlattı.

Sabah'ın haberine göre; 48 yaşındaki sürücüyü tedavi eden doktorlar da nasıl hayatta kaldığına hayret ettiklerini söylediler. Böyle bir durumda içeriden gelen basıncın etkisiyle derinin parçalanacağını söyleyen doktorlar, McCormack'in derideki birkaç çatlak ile kurtardığını belirttiler. Ancak McCormack için tedavi de neredeyse kaza kadar acılı olmuş.

Ciğerlerinde biriken su bir tüp yardımıyla boşaltırılırken, anüs civarındaki yaranın temizlenmesi de bir hayli canını yakmış.
HABERTÜRK 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!