Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

LYS yıldızları ödüllendirildi

2013 LYS sonuçlarına göre Balıkesir geneli ortaöğretim öğrencilerinden Türkiye derecesi yapan 153 öğrenci Vali Ahmet Turhan'ın katılımıyla Otel Basri'de verilen iftar yemeğinde ödüllendirildi.

LYS yıldızları ödüllendirildi


Vali Ahmet Turhan, 15-16 22-23 Haziran 2013 tarihinde yapılan LYS'de başarılı olan öğrencileri kutlayarak, "Bu güzel Ramazan ayı tüm dünyamıza ve ülkemize güzellikler getirsin. Bizler için anlamlı bir gün. Sizlerin başarısını paylaşıyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz. İnşallah siz hayellerinizi gerçekleştireceksiniz, hemde ailenizin. Önümüzdeki dönem ailenizin ve ülkemizin hayalini gerçekleştireceksiniz. İlk okulda başlayan düzenli ve fedakarca çalışmanız ailenizin ve öğretmenlerinizin bu doğrultuda destek olması ile plan ve proje dahilinde ulaşılmayacak hedef yok. Bu kapsamda hedef ve hayalinizde büyük olsun. Üniversite için tercihlerde bulunacaksınız,tercihde seveceğiniz bölümü, seveceğiniz işi seçin. Tabiki ailenizin ve çevrenizin etkisi, dedikleri önemli ama siz sevdiğiniz okulu seçin. Hayatta başarılı olmak istiyorsanız. Ben inanıyorum ki, sizler sayesinde önümüzdeki 10 yılda ülkemiz çok daha iyi olacak. Sizler yönetici olacaksınız, devletin çeşitli kademelerinde yer alacaksınız" dedi.
Vali daha sonra LYS sonuçlarına göre Balıkesir'de en yüksek puanı alarak başarılı olan öğrenciye bilgisayar, altın, kitap ve başarı belgesi takdim etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!