Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Libya ordusundan Hafter'e meydan okuma

Libya'nın doğusundaki isyancıların lideri Hafter'in, Türkiye'ye "meydan okuduğu" açıklamasına cevap Libya ordusundan geldi.

Libya ordusundan Hafter'e meydan okuma

Libya'nın doğusundaki isyancıların başı, Tarhuna'daki toplu mezarların sorumlusu Hafter, Libya'nın bağımsızlığının 69'uncu yıl dönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, "Barışımızı kendi ellerimizle şekillendirmek için yeniden silaha sarılacağız. Tüm kuvvetlerimizi Libya'daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum" demiş; "Türkiye'nin iki seçeneği var: Ya barışçıl bir şekilde ayrılmak ya da zorla kovulmak" şeklinde konuşmuştu.

Darbeci Hafter'e cevap Libya Ordusu Komutanı Tümgeneral Usame Cuveyli'den geldi. Cuveyli; "Sen isyancıların başısın. Toplu mezarların sorumlusu katilsin. Paralı askerlerle, Darfur katilleriyle Trablus'ta masum sivil halkı katlettin. Sana konuşma hakkını kim verdi. Savaşmak istiyorsan biz de hazırız. Savaşmanın her taraf için sonuçları korkunç olacaktır ancak vereceğimiz karşılığı da hesaba kat. Daha öncekilerden belliki ders almamışsın." ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!