Geri Kuzey Kore liderinden gövde gösterisi! Gaz maskeleriyle yürüdüler

Kuzey Kore liderinden gövde gösterisi! Gaz maskeleriyle yürüdüler

Kuzey Kore'nin ülkenin kuruluş yıldönümünü kutlamak için Pyongyang'da bir geçit töreni düzenledi. Gaz maskeli askerler ve füzelerin gösterildiği törende Kim Jong-un Batı'ya adeta mesaj verdi. Ancak bej takım elbisesi ile törene katılan Kim Jong-un'un zayıflamış hali, töreni gölgede bıraktı

09 Eylül 2021 Perşembe, 11:34 - Dünya
A
Kuzey Kore liderinden gövde gösterisi! Gaz maskeleriyle yürüdüler

Kuzey Kore haber ajansı, liderleri Kim Jong-Un'un Perşembe günü erken saatlerde başkent Pyongyang'daki Kim Il Sung meydanında düzenlenen törene katıldığını bu karelerle duyurdu.

Sabah saat  06.10'da gelen görüntülerde Kim'in açık bej bir takım elbise giydiği ve aşağıda toplanan seyircilere balkondan el salladığını görüldü.

Gaz maskeli askerler, at sırtındaki birlikler ve nükleer füzelerin de yer aldığı geçit töreni Batı'ya mesaj olarak da yorumlandı.

Ancak bej takım giyen Kuzey Kore lideri Kim'in aşırı zayıf halleri törenin önüne geçti.

Yabancı basın, Kim'in her geçen gün erimesini bir sağlık sorununa yordu. Ancak yerel basın uzun zamandır bu iddiaları reddediyor.

Uzmanlar, Kuzey Kore'nin koronavirüsü dışarıda tutmak için uzun süreli sınır tecritini sürdürmesi ve uluslararası yaptırımları sona erdirme umudunun olmamasıyla birlikte, Kim'in bugüne kadarki en zor dönemle karşı karşıya olduğunu ifade ediyor.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


09 Eylül 2021 Perşembe, 11:34
A