Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kuru yük gemisi arızalanınca...

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen 106 metre uzunluğundaki boş kuru yük gemisinde, manevra yapılması en güç nokta olan Nara Burnu'nu dönerken makine arızası meydana geldi. Gemi, sürüklenmemek için demir attı.

Kuru yük gemisi arızalanınca...

Libya'dan Romanya'ya giden 3 bin 774 grostonluk Tanzanya bandıralı 'Mina F' adlı boş kuru yük gemisinde, bugün saat 05.00 sıralarında Çanakkale Boğazı'ndan geçerken, 90 derecelik açısıyla manevra yapılması en güç nokta olan Nara Burnu'nu döndükten hemen sonra makine arızası meydana geldi. Geminin, akıntının da güçlü olduğu bölgede sürüklenip diğer gemileri tehlikeye düşürmemesi için hemen demir atıldı.

Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi (VTS) yetkililerine olayın bildirilmesi üzerine bölgeye güvenlik amacıyla 'Söndüren 7' römorkörü sevk edildi. Boğazdan geçiş yapan diğer gemilere de telsizle durum bildirilip Nara Burnu dönüşünde dikkatli olunması istendi.

Geminin makine arızasının giderilmesi halinde yapılacak işlemler sonrası seyrine devam edeceği belirtildi. Arızanın giderilememesi halinde ise geminin römorkörlerle güvenli bir bölgeye çekilerek demirletileceği öğrenildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!