Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, araç içerisinde uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntüler yayınlanan ve AK Partili Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edilen Kürşat Ayvatoğlu'nun gözaltına alındığını söyledi.

Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, lüks bir araç içerisinde uyuşturucu kullanan Kürşat Ayvatoğlu'nun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu iddia edilmişti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ise, görüntüleri tepki çeken Ayvatoğlu'nun gözaltına alındığını açıkladı.

Hamza Dağ'ın danışmanı Muhammed Doğan ise, söz konusu iddiaları reddederek Dağ'ın böyle bir danışmanının bulunmadığını iddia etmişti. 

Öte yandan Ayvatoğlu'nun AK Parti genel merkez Ar-Ge Başkanlığı'nda çalışan ekip içinde yer alan kişilerden birisi olduğu iddia ediliyor.

Kürşat Ayvatoğlu'nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Tahsin Babaş'ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı belirtiliyor.

HAMZA DAĞ'DAN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir. Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır. Yasal sürecin takipçisi olacağız. Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele en hassas olduğumuz konulardan biridir. Bu konudaki mücadeleyi siyasi ayrım gözetmeksizin hepimiz birlikte yapmalıyız. Tüm gençlerimizi bu illetten kurtarmaya var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!