Geri Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'aşılıyım' reklamı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'aşılıyım' reklamı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" açıklamasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı da "Aşılıyım" yazılı reklam videosu yayınladı.

13 Mayıs 2021 Perşembe, 22:45 - Güncel
A
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'aşılıyım' reklamı
00:30 Turizm Bakanlığı'ndan 'aşılıyım' reklamı

İLGİLİ VİDEO

Turizm Bakanlığı'ndan 'aşılıyım' reklamı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, 'Go Türkiye' isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı reklam tepki topladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, yabancı turistlere Türkiye'yi tanıtmak amacıyla Türk Hava Yolları (THY) ile ortaklaşa hazırladığı videoda "I'm Vaccinated" yani "Aşılıyım" baskılı maskelerin kullanıldığı ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde "Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşlarımızın güvenliği için bazı tedbirler aldık, turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" açıklamasını yapmıştı. Bakan Çavuşoğlu'nun söz konusu açıklaması büyük tepki çekmişti.  Çavuşoğlu "Turistin gördüğü derken turistin uzaktan gördüğü değil, turistin geldiği otellerde ve tesislerde çalışan vatandaşlarımızı kastettiğimiz gayet açık ve net" dedikten sonra, Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanıp yayımlanan video ortaya çıktı.

Söz konusu videoda kullanılan ifadeler şöyle:

"Bu yaz güvenli bir tatil mi arıyorsunuz? Türkiye'ye gelin. Önceki yaz milyonlarca ziyaretçi, temiz tatil yerlerinde eğlencenin tadını çıkarmıştı. Bu yaz da bütün çalışanlarımızı aşıladık. Sterilize edilmiş tatil yerleri ve aşılanmış çalışanlar! Biz buna 'Turizm için Çifte Güvenlik' diyoruz. Konuklarımız ise buna 'Gönül Rahatlığı' diyor. Gelin ve güvenli cennetin; Türk sahillerinin tadını çıkarın"

Turizm Bakanlığı'nın Türkiye tanıtım hesabında turizm çalışanlarının "aşılıyım" baskılı maske taktığına dair görüntüler içeren tanıtım yayınlandıktan sonra tepkiler üzerine kaldırıldı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


13 Mayıs 2021 Perşembe, 22:45
A