Geri Kripto paralara bir darbe de ABD'den!

Kripto paralara bir darbe de ABD'den!

ABD'den gelen yaptırım haberleriyle kripto paralar bir kez daha darbe aldı. ABD Hazine Bakanlığı, bir kripto para borsasını fidye yazılım saldırılarında rol oynadığı gerekçesiyle ilk kez yaptırım listesine aldığı görüldü.

22 Eylül 2021 Çarşamba, 10:55 - Ekonomi
A
Kripto paralara bir darbe de ABD'den!

ABD'den gelen yaptırım haberleriyle kripto paralar bir kez daha darbe aldı.

ABD Hazine Bakanlığı, bir kripto para borsasını fidye yazılım saldırılarında rol oydadığı gerekçesiyle ilk kez yaptırım listesine aldı.

Öte yandan ABD'de SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto para piyasası için düzenleme çağrısında bulundu. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para birimleri için uzun vadeli bir uygulanabilirlik görmediğini belirterek, yatırımcıları korumanın önemini vurguladı.

Kripto para birimlerini "son derece spekülatif bir varlık sınıfı" olarak tanımlayan Gensler, merkez bankalarını ödeme sistemlerinin nasıl sağlanacağını yeniden düşünmeye zorladığını anlattı.

Bu gelişmelerle kripto paralar bir kez daha darbe aldı. Bitcoin son 24 saatte yüzde 1.30 düşüşle 42,346.69 dolardan işlem görüyor.

Ethereum ise yüzde 3,80 gerilemeyle  2,923.10 dolara indi. Son 7 günlük gerilemesi ise yüzde 14 oldu. 

Son günlerin en popüler kripto paralardan Solana yüzde 6.61 düşüşle 131.65 dolara indi. Solana'nın son 7 günlük düşüşü ise yüzde 19.08 oldu.

Diğer Ekonomi Haberleri için tıklayın


22 Eylül 2021 Çarşamba, 10:55
A