Geri Köylüleri 1 milyon 145 bin lira dolandırdılar

Köylüleri 1 milyon 145 bin lira dolandırdılar

Kocaeli'de çiftçileri ve köylüleri traktör alma ya da hacizli traktörlerden kurtarma bahanesi ile toplam 1 milyon 145 bin TL dolandırdıkları öne sürülen 12 kişi gözaltına alındı.

06 Aralık 2013 Cuma, 13:10 - Güncel
A
Köylüleri 1 milyon 145 bin lira dolandırdılar

 

Mali Büro Amirliği ekipleri, işledikleri dolandırıcılık suçlarından sabıkalı olan bazı şahısları takibe aldı. Sekiz ay yapılan teknik ve fiziki takipte şahısların kasaba ve köylerde gariban köylü ve çiftçileri hedef aldıkları ve düzenledikleri sahte evrakla 17 köylüye traktör alabilmek için kredi çektirdikleri ve kredi parasına el koyarak köylüleri dolandırdıkları belirlendi. Ayrıca şahısların, borçlarından dolayı hacizli traktörlerini de değerinin çok altında satın alarak şase ve motor numaralarını değiştirerek sattıkları tespit edildi.

Polis tarafından Bursa, Yalova, Eskişehir, Kütahya, İstanbul ve Kocaeli'nin Karamürsel, Gölcük ve İzmit ilçelerinde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda O.Y., Ü.Ş., S.S.M., İ.Ö., N.A., B.Ç., B.İ., İ.Y., A.K., S.Y., M.K. ve S.A. isimli 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere il emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Yapılan incelemelerde, çete üyelerinin 17 vatandaşı yaklaşık 1 milyon 145 bin TL dolandırdıkları tespit edildi. İl Emniyet Müdürlüğü'nde tamamlanan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Osman Y., Ümran Ş., Sultan Süleyman M., İlker Ö. ve Necmi A. isimli şahıslar tutuklanırken, diğer 7 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Konuyla alakalı iki kişinin arandığı öğrenildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


06 Aralık 2013 Cuma, 13:10
A