Geri Koronavirüs aşısı sonrası ilginç tavsiye

Koronavirüs aşısı sonrası ilginç tavsiye

Rusya'nın Saratov Bölgesi Sağlık Bakan Yardımcısı Denis Grayfer, yeni tip koronavirüs aşısı yaptırdıktan sonra cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiyesinde bulundu.

11 Temmuz 2021 Pazar, 09:05 - Sağlık
A
Koronavirüs aşısı sonrası ilginç tavsiye
05:05 Lohusalıkta cinsel ilişkiye dikkat! (ÖZEL HABER)

İLGİLİ VİDEO

Lohusalıkta cinsel ilişkiye dikkat! (ÖZEL HABER)

Rusya'nın Saratov Bölgesi Sağlık Bakan Yardımcısı Denis Grayfer, düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 aşısı yaptıran kişilerin diğer yorucu aktivitelerde olduğu gibi seksten de uzak durmalarını tavsiye etti.

"Aşı yaptırdıktan sonraki ilk günlerde spor yapılmaması tavsiye ediliyor, buna seks de dahil mi" sorusuna Grayfer, "Seksin çok enerji tüketen bir aktivite olduğunu herkesin bildiğini sanıyorum. Bu nedenle, aşı yaptıranları, seks de dahil olmak üzere yorucu tüm aktivitelerden uzak durmaları konusunda uyarıyoruz" yanıtını verdi.

Daha önce, Sputnik V'nin geliştirildiği Gamaleya Enstitüsü Direktörü Aleksandr Gintsburg, koronavirüs aşısının hemen sonrasındaki fiziksel aktivitenin kontrendike olmadığını, ancak hücre çoğalması için gerekli olan glikoz vücuttan çıktığı için, yorucu aktivitelerden kaçınılması gerektiğini belirtmişti.

Diğer Sağlık ve Beslenme Haberleri için tıklayın


11 Temmuz 2021 Pazar, 09:05
A