Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kongre kararı sonrası Trump'tan ilk açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump, yaşanan olayların ve Biden'ın resmen ABD Başkanı seçilmesinin ardından yazılı bir açıklama yaparak görevi devredeceğini duyurdu

Kongre kararı sonrası Trump'tan ilk açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump, yaşanan olayların ve Biden'ın resmen ABD Başkanı seçilmesinin ardından yazılı bir açıklama yaparak görevi devredeceğini duyurdu.

Trump yaptığı açıklamada, "Sonuca kesinlikle katılmıyorum, gerçekler benim haklılığımı ortaya koyuyor. Yine de 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacak. Bu bizim Amerika'yı yeniden büyük yapma mücadelemizin sadece başlangıcı" ifadelerini kullanan Trump, görevi resmen 20 Ocak'ta Biden'a devredeceğimi açıklamış oldu. 

KONGRE BIDEN'IN 270 OYUNU ONAYLADI, BIDEN RESMEN ABD BAŞKANI!

ABD'de seçimleri kaybeden Başkan Donald Trump'ın yanlısı birkaç yüz gösterici ülkedeki demokrasinin sembolü olan Kongre'ye binasını kısa süreli de olsa işgal ederek Joe Biden'ın seçimleri kazandığının tescil edildiği oturuma ara verilmesine neden olmuştu, gelen son dakika bilgisine göre Kongre ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın tescil oylamasında 270 oyunu oyladı. Böylece Joe Biden, ABD'nin resmen başkanı oldu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!