Geri Kocamı geri verin!

Kocamı geri verin!

15'inde âşık olup evlendiği kocası, "küçük yaşta kızla birliktelik" nedeniyle 7 yıl sonra hapse giren talihsiz kadın "İki çocuğumla ortada kaldık" dedi

02 Mayıs 2013 Perşembe, 09:56 - Güncel
A
Kocamı geri verin!

 


Manisa'da 15 yaşındayken sevdiği gence kaçan Deniz Duranoğlu'nun 2 çocuğu dünyaya geldi. Ancak açılan kamu davasında 8 yıl ceza alan eşi, 7 yıl sonra cezaevine konuldu. Ortada kalan genç kadın, 1 yaşındaki küçük kızını şekerli ekmekle doyurmaya çalışırken, 7 yaşındaki büyük kızı ise babasını istiyor. Salihli ilçesinde yaşayan Deniz Duranoğlu, 7 yıl önce henüz 15 yaşındayken âşık olduğu 22 yaşındaki Erkan Duranoğlu'na kaçtı. Akraba olan aileler de onay verince çift imam nikâhıyla evlendi. Deniz Duranoğlu hamile kalınca Salihli Devlet Hastanesi'nde doğum yaptı. Ancak yaşı küçük olduğu için eşi hakkında kamu davası açıldı. Bu arada çift, Deniz Duranoğlu 18 yaşına gelince resmi nikâh da yaptı. Ancak devam eden kamu davasında 8 yıl 4 aylık hapis cezası alan Erkan Duranoğlu, geçtiğimiz hafta cezaevine konuldu.

'OCAĞIMIZ YIKILDI'

Eşinin hapse konulmasının ardından kayınvalidesinin yanında yaşamaya başlayan Deniz Duranoğlu, "Eşimi sevdiğim için ona kaçmıştım. Akraba olduğumuz için de aileler şikâyetçi olmadı. 18 yaşımda iken resmi nikâhımız kıyıldı. Ama dava devam etti. Eşim cezaevine girince de adeta ocağımız yıkıldı. Evin geçimini eşim sağlıyordu. Çocuklarım küçük olduğu için çalışamıyorum. Büyük kızım Sıla 7 yaşına geldi ama daha 1 yaşında olan küçük kızım Sırma'yı şekerli ekmek vererek doyurmaya çalışıyorum. Bazen de komşularımızın getirdiği yemeklerle karnımızı doyuruyoruz. Devlet bir çözüm bulsun" dedi.

Tek çözüm yasal düzenleme

Avukat Mustafa Demir, konuyla ilgili yasal düzenleme dışında yapılabilecek bir şeyin olmadığını söyledi. Demir, "Kanundaki amaç aslında kadını korumak. Ancak ne yazık ki bazen bu tür dramatik durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Toplumun gelenek, görenekleri ve yaşantısı da dikkate alınarak istisnai düzenlemelere gidilmesi lazım" dedi. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 09:56
A