Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kocaeli Üniversitesi karıştı

İZMİT'te Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Kampusu yakınında, Ayasofya'nın ibadete açılması için imza toplayan Anadolu Gençlik Derneği ile Kolektif Öğrenci Gurubu arasında arbede çıktı. Öğrencileri ayırmakta zorlanan Yunus ekiplerinden bir polis memuru silaha bir kez ateş açmak zorunda kaldı.

 Kocaeli Üniversitesi karıştı

 


Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup öğrenci Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Kampusu önündeki yürüyüş yolunda Ayasofya'nın ibadete açılması amacıyla imza toplamak için stand kurdu. Bu arada Kocaeli Üniversitesi Kampusu içerisinden Kolektif Öğrenci Grubu, iddialara göre onların imza toplamasını engellemek için önce kampusten taş ve sopa atıldı. Birbirlerine küfür de edince sayıları yaklaşık 100 kişiye ulaşan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri üniversite kapısı önünde tekbir getirmeye başladı.

Olayların büyümesi üzerine Yunus polis ekibi sevk edildi. Gruplar bir ara sopalarla birbirine girince bazılarının elinde bıçak da gören polislerden biri tabancasını çıkararak havaya 1 el ateş etti. Silah sesi üzerine öğrenciler ayrılırken çok sayıda Çevik Kuvvet ekipi sevkedildi.

Arkadaşlarına saldırı yapıldığını öne sürülen Anadolu Gençlik Derneği üyesi Mustafa Serkan Sezer, "Arkadaşlarımız imza topluyordu. Üniversite içersinden bir grup sopa atıp küfrederek hakarette bulunmuşlar. Polis onların yerine bizi buradan göndermeye çalışıyor. Nasıl bir adalettir bu?" diyerek tepki gösterdi

Polis daha sonra  Anadolu Gençlik Derneği üyelerinden oluşan grubu üniversite önünden uzaklaştırdı. Üniversite içersindeki grup ise oturma eylemi yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!