Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kimse Yok Mu Kurban Bayramı için hazırlanıyor

Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi Kurban Bayramı hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Yardımseverler her bayram olduğu gibi bu bayramda muhtaçları unutmadı.

Kimse Yok Mu Kurban Bayramı için hazırlanıyor

Bayram öncesinde çalışmalara hız veren dernek Bursa halkını bilgilendirmek için şehrin her köşesine afiş asarak halkı yardıma çağırdı. Bu yıl 600 Türk Lirası olarak belirlenen kurban bedeli 600 ailenin yüzünü güldürecek. Toplanan bağışlardan sonra  genel merkez tarafından gerçekleşecek kurban kesim işleminin ardından kurbanlıklar 7 kiloluk paketler halinde dağıtacak. Gönüllülerin kapı kapı dolaşarak Bursa, Van ve Bosna'da gerçekleştireceği dağıtımlar bayramın 3. Günü başlayacak. Gönüllüler tarafından yapılacak olan bayram ziyaretleriyle hem kurban paketleri hem de küçük hediyelerle bayram sevinci paylaşılacak.
Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi binasında bulunan giyim mağazası da bayram öncesi 400 ihtiyaç sahibi aileye giyim yardımı için hazırlanıyor. Ailelerin bayramlık ihtiyacının karşılanacağı mağaza randevu sistemi ile çalışacak.
Yurtiçi ve yurtdışında 70 ülkeye yapılacak olan kurban yardımları ihtiyaç sahiplerine bayram sevincini doya doya yaşatacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!