Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kime beste yaptıysa başına bir iş geldi

İzmirli sanatçı ve bestekar Mustafa Devran, "İbrahim Tatlıses'e 'İmparator' şarkısını verdim silahlı saldırıya uğradı, Kıvırcık Ali'ye Güneşim Ol ve Ağıt şarkılarını verdim trafik kazasında öldü. Azer Bülbül'e 'Ölümdür ölüm'ü verdim vefat etti" dedi.

Kime beste yaptıysa başına bir iş geldi


İzmirli bestekar ve ses sanatçısı Mustafa Devran, yıllarca mobilyacılık yaptıktan sonra müziğe olan tutkusunu gizleyemeyerek soluğu sahnelerde aldı. Bugüne kadar 300 bestesi bulunan ve ünlülerin albümlerinde milyonlara ulaşan şarkılara imza atan Devran, kime beste verse o sanatçının başına bir iş gelmesinden dertli. Bu duruma çok üzüldüğünü söyleyen Devran, şöyle konuştu: "Beni çok üzüyor ve kafama takıyorum, bu durumu ancak tesadüf olarak yorumluyorum. İbrahim Tatlıses'e 'İmparator' şarkısını verdim silahlı saldırıya uğradı, Kıvırcık Ali'ye Güneşim Ol ve Ağıt şarkılarını verdim trafik kazasında öldü. Azer Bülbül'e 'Ölümdür ölüm'ü verdim vefat etti. Beysülen'e, Kıvırcık Ali'ye verdiğim şarkıları verdim babası öldü. Mikrop Hikmet'e 'Kopkop sende'yi verdim iki kez ameliyat oldu. Çok üzülüyorum ama şans ve kader diyelim."
ALBÜM ÇALIŞMASI VAR
Yeni bir albüm çalışması olduğunun müjdesini veren Devran, bir kanalda yayınlanan "Evlen Benimle" isimli evlilik programına da bestesi olduğunu söyledi.
Hedefinin aile sanatçısı olmak olduğunu anlatan besteci Devran, aynı zamanda İzmir'de sosyal projelere yaptığı katkıyla da tanınan bir isim olarak biliniyor. Engelliler Federasyonu için 'Engelsiz Yürekler' isimli şarkı yaptığını söyleyen Devran, şöyle konuştu: "Yaşlı, kimsesizler için tüm organizasyonlara katılıyor sahne alıyorum. İzmir'de kurduğumuz sanatçılardan oluşan 'Biz bize yeteriz' gurubun şarkısını yaptım. En son geçen hafta İnciraltı Kent Ormanı'nda engelliler için biraraya gelip şarkılarımızı söyledik. Toplumumuz için en önemli şey, yaşlılara, kimsesizlere, çocuklara ve engellilere sahip çıkmaktır, ben böyle düşünüyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!