Geri Kılıçdaroğlu: Suni gündemleri gereksiz yere ön plana çıkarmayalım

Kılıçdaroğlu: Suni gündemleri gereksiz yere ön plana çıkarmayalım

CHP MYK, toplantısı dün, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, "Ekonomik sıkıntılar ön safta. Halkın gündemi hayat pahalılığı. Herkes bundan etkileniyor. Suni gündemleri gereksiz yere ön plana çıkarmayalım" talimatını verdi.

14 Eylül 2021 Salı, 09:36 - Siyaset
A
Kılıçdaroğlu: Suni gündemleri gereksiz yere ön plana çıkarmayalım

Kılıçdaroğlu, 16 Eylül'de Kırklareli'nde muhtarlar, STK ve kanaat önderleriyle bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu, Roman dernekleri ile buluşacak. Kılıçdaroğlu aynı gün Çorlu'ya geçecek.

'Gençlere araba' vaadini yineledi

Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'in haberine göre Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise gençlere yönelik altı vaadinden birinin 'Gençlerin ilk sıfır arabasına sıfır ÖTV' olduğunu anımsatarak "Gençlerimiz hayata atılırken bir araba sahibi dahi olamayacaklarsa biz neden varız, devlet neden var?" diye sordu. Kılıçdaroğlu "Bu arada 'suistimal olur' diyenler eğer biraz araştırırlarsa devletin yıllardır -mavi plaka gibi- bu tür uygulamaları olduğunu ve kontrol mekanizmalarının çalıştığını kolayca görebilirler. Neyse gençler, biz işimize bakalım. Geliyor gelmekte olan, az kaldı" ifadelerini kullandı.

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


14 Eylül 2021 Salı, 09:36
A