Geri Kılıçdaroğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan'ın dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olduğunu belirterek, "dünya çocuklarıyla birlikte tüm çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" açıklamasında bulundu.

22 Nisan 2021 Perşembe, 16:46 - Siyaset
A
Kılıçdaroğlu'ndan 23 Nisan mesajı

"Çetin mücadeleler sonucu inşa edilen Türkiye Büyük Millet Meclisi, üzülerek ifade etmeliyim ki, bugün yetkileri kısıtlanmış durumdadır" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, görevlerinin; yetkisini milletten alan ve millete hesap vermeyi onurlu bir görev sayan Meclis'i yeniden ayağa kaldırmak olduğunu aktardı. Kılıçdaroğlu, cumhuriyetin 2. Yüzyılında tüm vesayetlerin kaldırılacağını, Meclis'in üstünde "Demokrasi Güneşinin" açacağını ifade etti.

23 Nisan'ın aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olduğunu belirten Kılıçdraoğlu, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bağımsızlığı temsil ettiği kadar, o bağımsızlığın kimlere emanet edildiğini de işaret eder. İnanıyorum ki evlatlarımız, demokrasi ile taçlandıracağımız güzel Cumhuriyetimizi, çağdaş uygarlıkların da ötesine taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, dünya çocuklarıyla birlikte tüm çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, açıklamasını, "Yaşasın Millet Egemenliği, yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyet" sözleriyle sonlandırdı.

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


22 Nisan 2021 Perşembe, 16:46
A