Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kent Konseyi'nden 21 engelliye akülü sandalye

Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi tarafından yürütülen 'Altın Kapak Sandalye' projesinde 21 engelliye kurayla akülü sandalye verildi.

Kent Konseyi'nden 21 engelliye akülü sandalye

Bursa Kent Konseyi (BKK) Koza Salonu'nda yapılan kura çekiminde, proje hakkında bilgi veren Enes Battal Keskin, Türkiye'ye örnek bir kampanya yürütüldüğünü söyledi. Kampanyanın 2 yılı aşkın süredir devam ettiğini belirten Keskin, bugüne kadar 40 engelliye akülü sandalye verildiğini ifade etti. Gerek toplanan kapaklarla, gerekse maddi bağışlar sonucu elde edilen gelirlerle 21 adet akülü araç daha vereceklerini dile getiren Keskin, "Bu dönem 110 arkadaşımız müracaatta bulundu. Başvurular, Engelliler Meclisi'nin kendi içerisinde oluşturduğu komisyonda elemeden geçti. Engelliler Meclisi üyeleri evlere giderek ziyaretlerde bulundu. 21 kişinin kuraya katılabileceğine karar verildi. Akülü araçlar, kazanan arkadaşlara mart ayında törenle teslim edilecek" dedi.
Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala da, "Türkiye'nin en büyük ve en güçlü kent konseyi olarak 43 ayda 4800 faaliyet yaptık. Bu çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!