Geri Kayıp kız kuryeliğe zorlanmış

Kayıp kız kuryeliğe zorlanmış

İZMİR'de ailesinin kayıp başvurusuyla aranan 18 yaşındaki G.B., İstanbul'dan kente getirdiği 3 bin 180 uyuşturucu hapla yakalandı. Tanımadığı kişiler tarafından el konulan cep telefonuna karşılık kuryeliğe zorlandığını ileri süren genç kız, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 12:50 - Güncel
A
Kayıp kız kuryeliğe zorlanmış

İzmir Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan yaz ayları öncesi turizm merkezlerinde satılmak üzere kente İstanbul'dan uyuşturucu hap getirileceği bilgisini edindi. Takip başlatan ekipler, dün İstanbul'dan otobüsle Işıkkent Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelen G.B.'nin valizinde 3 bin 180 ecstasy ele geçirdi. Gözaltına alınan G.B.'nin, 29 Nisan'dan bu yana kayıp olduğu ve ailesi tarafından polise yapılan başvuruyla arandığı saptandı.

18 yaşına yeni giren G.B. sorgusunda, tanımadığı kişiler tarafından bir araca bindirilerek İstanbul'a götürüldüğünü, burada cep telefonuna el konulduğunu, bir kahveden aldıkları uyuşturucu maddeleri İzmir'e götürmesinin istendiğini söyledi. G.B., İzmir'de kendisini bir kişinin de karşılayacağının söylendiğini dile getirdi.


Emniyette işlemleri tamamlanan G.B., adliyeye sevk edildi. Polis, şüpheli ile bağlantılı kişilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.
 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 12:50
A