Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kapadokya'yı tercih edecek turistleri farklı alternatifler bekliyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'daki tatil imkanlarından faydalanmak isteyen aileler, peribacaları arasındaki etkinliklerin yanı sıra şifa dağıtan termal tesislerden de yararlanabilecek.

Kapadokya'yı tercih edecek turistleri farklı alternatifler bekliyor

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, yaptığı açıklamada, bölgedeki konaklama tesislerinde yaklaşık 30 bin yatak kapasitesi bulunduğunu, yarıyıl tatili hazırlıklarının yapıldığı son günlerde yabancı turistlerin yanı sıra yerli ailelerin de rezervasyon talep ettiklerini belirtti. Bölgede her bütçeye uygun tatil imkanı sunulduğunu dile getiren Aktürk, çocuklarına güzel bir karne hediyesi sunmak isteyen aileleri Kapadokya'ya davet etti.

Aktürk, bölgenin zenginliklerle dolu bir coğrafya olduğuna değinerek şöyle konuştu:

"Konuklarımız hem doğal yapıları gezebilirler hem sıcak hava balon turuna, arazi araçlarıyla düzenlenen gezi etkinliklerine katılabilirler. Aynı zamanda jeotermal kaplıcaları ile tanınan Kozaklı ilçemizde de kış döneminde termal tatilin keyfini yaşayabilirler. Çocuklarımız, bir hafta boyunca güzel bir tatil geçirmek için ailelerinden karne hediyesi olarak Kapadokya tatili isteyebilirler. Yarıyıl tatilinde aileleriyle bölgemize gelen çocuklarımız belediyemizi de ziyaret ederlerse onlara karne hediyelerini takdim edeceğiz."

"Aileleri, sağlığı suyunda saklı Kozaklı'ya bekliyoruz"

Kozaklı Termal Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal ise ilçede her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunduğunu, yarıyıl tatilinde tüm aileleri sağlıklı termal suyla dinlenebilmeleri için ilçeye davet ettiklerini söyledi. İlçedeki 22 farklı tesiste termal hizmet sunulduğunu dile getiren Ünal, yerin derinliklerinden yüzeye çıkan 93 derece suyun, sodyum, kalsiyum ve klor içeriğiyle A ve C şifalı sular grubunda yer aldığını anlattı. Ünal, şunları kaydetti:

"Yarıyıl tatilinde Kozaklı'yı tercih edecek aileler ilçemizdeki şifalı sulardan ve eğlenceli etkinliklerden faydalanabilirler. Ayrıca, peribacalarının bulunduğu alanlara sürekli servisler mevcuttur. Misafirlerimiz, yaklaşık 90 kilometre yakınlıktaki Kapadokya'yı gezip yeniden otele dönerek tatillerini renklendirebilirler. Aileleri, sağlığı suyunda saklı Kozaklı'ya bekliyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!