Geri Jeff Bezos tarih verdi: Uzaya gidiyor

Jeff Bezos tarih verdi: Uzaya gidiyor

Dünyanın en zengin iş insanı Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, kardeşi ile beraber uzaya çıkacağını açıkladı. Bezos, kendine ait havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin ile 20 Temmuz'da uzaya çıkacağı duyuruldu

07 Haziran 2021 Pazartesi, 14:20 - Dünya
A
Jeff Bezos tarih verdi: Uzaya gidiyor

Bu yıl kurucusu olduğu Amazon'daki koltuğunu devretme kararı alan Jeff Bezos herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı.  Amazon'un yanı sıra uzay turizmi, yazılım ve medya alanlarında da aktif olan Bezos, sahibi olduğu uzay turizmi şirketi Blue Origin'in insanlı ilk uzay uçuşunda yer alacağını açıkladı.

Bezos, kardeşi Mark Bezos ve yapılacak çekilişi kazanacak kişiyle birlikte uzay seyahatine çıkacağını açıkladı. Bezos'un 20 Temmuz'da kardeşi ile birlikte uzay yolculuğuna çıkacağı duyuruldu.

JEFF BEZOS KİMDİR?

Jeff Bezos tam adıyla Jeffrey Preston 12 Ocak 1964'te ABD New Mexio doğumludur. Amazon.com'un kurucusu olan Amerikan girişimci ve iş adamı. E-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağladı. Amazon.com onun yönetiminde dünyanın en büyük ve örnek alınan internet satışı şirketi oldu.Bu öncü hareketi nedeniyle Time Dergisi tarafından 1999'da Yılın Kişisi seçildi. Amazon.com haricinde havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin'in de kurucusu ve sahibi olan Bezos, 2013 yılında The Washington Post gazetesini satın aldı.

27 Temmuz 2017'de, toplam serveti 90 milyar $'ı geçince yaşayan en zengin insan unvanını aldı. Serveti, 24 kasımda ilk kez 100 milyar doları aştı. Forbes, 6 Mart 2018'de, 112 milyar dolarlık servetiyle Bezos'u dünyanın en zengin insanı olarak belirledi. Temmuz 2018'de net serveti 150 milyar dolara yükseldikten sonra "modern tarihin en zengin insanı" olarak belirlendi.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


07 Haziran 2021 Pazartesi, 14:20
A