Geri Japonya'da Covid-19 vakalarında yeni rekor

Japonya'da Covid-19 vakalarında yeni rekor

Japonya'da son 24 saatte 920 yeni tip korona virüs (Covid-19) vak'asının tespit edilmesi ile ülkedeki toplam vak'a sayısı 28 bin 902'ye ulaştı. Ülkede şu ana kadar en yüksek günlük vak'a sayısı kayda geçti.

23 Temmuz 2020 Perşembe, 14:22 - Dünya
A
Japonya'da Covid-19 vakalarında yeni rekor

Son günlerde art arda kaydedilen yüksek sayıdaki Covid-19 vak'alarıyla gündeme gelen Japonya, bugün yeni bir vak'a rekoruna imza attı. Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine göre, ülkede son 24 saatte 920 Covid-19 vak'ası tespit edildi. Bu sayısının salgının başlangıcından bu yana günlük bazda kaydedilen en yüksek vak'a sayısı olduğu ifade edildi. Başkent Tokyo'da kayda geçen günlük vak'alar da salgının başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşarak 366'ya yükseldi. Son gelişmeler Japonya'da genelinde korona virüsten enfekte olan kişi sayısını 28 bin 902'ye taşırken, toplam bilançoya daha önce karantina altına alınan gemideki yolcu ve mürettebat ile havaalanı karantinalarında tespit edilen vak'aların dahil olduğu vurgulandı.

ÖLÜ SAYISI BİN 4'E YÜKSELDİ
Bugün Hokkaido eyaletinden 1 kişinin Covid-19'a yenik düştüğünü açıklayan sağlık otoriteleri, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının bin 4'e yükseldiğini bildirdi. Ülke genelinde 55 hastanın ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

TATİL ENDİŞESİ
Bugün başlayan ve hafta sonu dahil 4 gün sürecek resmi tatilin virüsün bulaşma oranını arttıracağı endişelerine neden olurken, Tokyo Valisi Yuriko Koike dün yaptığı çağrıyı yineledi. Tokyo sakinlerini tatil süresince evde kalmaya çağıran Vali Koike, dışarı çıkmak zorunda olanları da kendilerini ve toplumu korumak için sorumlu davranmaya davet etti.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


23 Temmuz 2020 Perşembe, 14:22
A