Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Jandarma o raporu açıkladı

Jandarma Genel Komutanlığı, 2012 yılına ait faaliyet raporunda yer alan bazı ifadelerin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu'nun güncel değerlendirmesi gibi sunulmasına tepki gösterdi.

Jandarma o raporu açıkladı

Jandarma Genel Komutanlığı'nca, bazı basın organlarında geçen yılın faaliyet raporuna ilişkin çıkan ve güncel gibi gösterilen açıklamaların 2012 yılına ait değerlendirme ve verileri ihtiva ettiği
bildirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 16-17 Nisan 2013 tarihlerinde bazı basın yayın organlarında, Jandarma Genel Komutanlığı 2012 Yılı Faaliyet Raporundaki "Üst Yönetici Sunuşu"na atıfta bulunularak, bu bölümdeki bazı açıklamaların güncel gibi gösteren değerlendirmelerin yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "Rapor, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'nun 41'inci maddesine göre hazırlanarak, kamuoyu ile paylaşılması gereken bir doküman olup, isminden de anlaşılacağı üzere; 2012 yılına ait değerlendirme ve verileri ihtiva etmektedir" ifadeleri yer aldı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, söz konusu raporda, "Ülke bütünlüğünün parçalanmasına yönelik iç ve dış tehditler güçlendi. İç güvenlik sağlanması öncelik kazandı" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!