Geri İTÜ'den Prof. Dr. Celal Şengör hakkında açıklama: Soruşturma açıldı

İTÜ'den Prof. Dr. Celal Şengör hakkında açıklama: Soruşturma açıldı

İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Şengör, sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisiyle ilgili taciz içerdiği iddia edilen videodaki anlatımı tepki çekti. İTÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

19 Eylül 2021 Pazar, 23:20 - Güncel
A
İTÜ'den Prof. Dr. Celal Şengör hakkında açıklama: Soruşturma açıldı
00:26 Celal Şengör'ün bir öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı!

İLGİLİ VİDEO

Celal Şengör'ün bir öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı!

Rektörlük açıklamasında, "Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir.

İTÜ'nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı, en net tavır göstermeyi gerektirmektedir. Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır" denildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


19 Eylül 2021 Pazar, 23:20
A