Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İtalya'da tedbirler gevşiyor

Başbakan Giuseppe Conte, parlamentoda yaptığı konuşmada, yakında yapılacak AB Konseyi toplantısına da değindi. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, kısıtlayıcı tedbirlerin bu hafta içinde açıklayacağı detaylı bir plan dahilinde gevşetileceğini söyledi.

İtalya'da tedbirler gevşiyor

Conte, "Bir sonraki AB Konseyi toplantısının Kovid-19'un ekonomideki etkilerine yönelik mücadelede belirleyici olacağını düşünmüyorum ama ben mantıklı bir yön vermek için elimden geleni yapacağım." dedi.

Avrupa'nın yönetemeyeceği bir riskle karşı karşıya kalmaması için erken harekete geçmesi gerektiğini ifade eden Conte, "Ortak evi, büyük ekonomilerle rekabet edebilmesi için güçlendirmeliyiz." diye konuştu.

Hükümetin şu ana kadar ayırdığı kaynakların yeterli olmadığının farkında olduklarını dile getiren Conte, kısa süre içinde en az 50 milyar avroluk yeni bir teşvik paketini parlamento onayına sunacaklarını açıkladı.

Başbakan Conte, 4 Mayıs'ta geçmeye hazırlandıkları virüsle birlikte yaşayacakları ikinci aşamaya dair ipuçları da verdi.

Conte, 2. aşamanın çerçevesini 5 maddede şöyle sıraladı:

"Sosyal mesafenin korunması ve maske kullanımı, virüsle mücadelede bölgesel sağlık ağının kuvvetlendirilmesi ile bakımevlerine özel önem verilmesi, Kovid-19 hastanelerinin yaygınlaştırılması ve sağlık tesislerinde bulaşma riskinin düşürülmesi, Kovid-19 testleri ile antikor tespiti için yapılan serolojik testlerin doğru kullanımı ve yeni teknolojilerin kullanımıyla şüpheli temasların harita üzerine yansıtılmasının güçlendirilmesi."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!