Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşte sözün bittiği an: Şehit babasından ağlatan davetiye

Kayseri'de Erdal Gümüş, 2009 yılında şehit olan oğlu Serdar'ın mezarına ağabeyinin düğün davetiyesini bıraktı, "Davetiye getirmiştim. Onu da almamış zaten. Moralim bozuldu" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

İşte sözün bittiği an: Şehit babasından ağlatan davetiye

Kayseri'deki şehit yakınları, 2 gün önce Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit olmasından dolayı düzenledikleri yürüyüşten sonra Kartal Şehitliğine gitti. Aileler burada hem açıklama yaptı hem de evlatlarıyla buluştu. Şehit anneleri oğullarının mezarı başında gözyaşlarına boğulurken, bir şehit babası da oğluna getirdiği düğün davetiyesiyle yürekleri dağladı.

9 Mart 2009 yılında şehit olan 1988 doğumlu oğlu jandarma er Serdar Gümüş'ün mezarı başına gelen baba Erdal Gümüş, 2 gün önce oğluna bir düğün davetiyesi bıraktı. Üzerinde, "Bekir ağabeyinin düğününe davetlisin. Ruhun şad olsun. Haklarını helal et. Baban" yazılı düğün davetiyesini oğlunun mezarının üzerine koyan baba, "Dün 13 tane vatan evladını şehit verdik. 2 gün önce ağabeyinin düğün günüydü. Davetiye getirmiştim. Onu da almamış zaten. Ona da moralim bozuldu" dedi.

Gözyaşlarını tutamayan Erdal Gümüş, Kayseri halkının yürüyüşe çok duyarsız kaldığını da sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!