Geri İşte fair play ruhu

İşte fair play ruhu

Dün İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen Plevne Koşusunda korku dolu dakikalar yaşandı. Yarışın favorisi Halis Karataş'ın atının kantarma kayışının koptuğunu gören Erhan Yavuz, kopan parçayı rakibine uzattı. Ve Karataş böylelikle yarışı sağ salim bitirdi.

15 Ağustos 2011 Pazartesi, 14:22 - Bursa Bölge
A
İşte fair play ruhu
45268-iste-fair-play-ruhu-4e4901be0ba02.flv

4 ve yukarı yaşlı 10 Arap atının katıldığı sezonun önemli yarışlarından Plevne Koşusu'nda jokey Halis Karataş ölümle burun buruna geldi. Yarışın son bin 300 metresinde favori olan Gelibolu ve jokeyi Halis Karataş inanılmaz bir şanssızlık yaşadı. Safkanın kantarmasının sol tarafı koptu ve bir anda Karataş'ın sol eli boşaldı. Süratle koşan at kontrolsüz kaldığı için savrularak bariyerlere vurdu. Fakat jokey Karataş şans eseri yere düşmedi.

Bu sırada, kontrolsüz biçimde koşmaya devam eden Gelibolu'nun hemen sol dışında yer alan ve Eskişehirli adlı safkana binen jokey Erhan Yavuz, olayı fark ederek atını Gelibolu'ya yaklaştırdı. Daha sonra Yavuz kopan kantarmanın parçasını alarak, tutması için rakibi Halis Karataş'a verdi. Böylelikle atın kontrolünü tekrar eline alan Halis Karataş da Gelibolu ile 2 bin metre kum pistte 2.15,62'lik dereceyle rekor kırıp 120 bin lira ikramiyeli yarışta birinciliğe ulaştı. Büyük bir fair-play örneği gösteren Erhan Yavuz ise Eskişehirli ile dördüncü oldu.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


15 Ağustos 2011 Pazartesi, 14:22
A