Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşte Bursalı yeni Combo

Fiat ile General Motors arasında imzalanan işbirliği anlaşmasıyla Bursa'da üretilecek yeni Opel Combo su yüzüne çıktı.

İşte Bursalı yeni Combo

Opel tarafından resmi fotoğrafları dağıtılan yeniCombo, kasımdan itibaren Tofaş'ın Bursa'daki tesislerinden çıkmaya başlayacak ve yılda 40 bin adedin üzerinde üretilecek.
Tofaş'ın 150 milyon dolar yatırımla Bursa'da üretmeye başlayacağı yeni Combo, Opel'in yanı sıra İngiltere pazarında Vauxhall markasını taşıyacak. GM ve Fiat arasındaki anlaşmaya göre yılda 40 bin, genel toplamdaysa en az 250 bin adet üretilmesi planlanan yeni Combo, büyük oranda Tofaş'ın geliştirdiği ve "2011 Yılının Hafif Ticari Aracı" ödülünü de alan Doblo'nun genlerini taşıyor.
Aracı Doblo'dan farklılaştıran detaylarda Opel'in Russelsheim'daki tasarım ekibinin imzası bulunurken, kalan geliştirmeler Fiat'ın Torino ve Tofaş'ın Bursa'da bulunan Ar-Ge merkezlerinde yapıldı.

Siparişleri şimdiden arttı
Yeni Opel Combo'dan, bu yılın son iki ayında toplam 10 bin adede yakın üretilecek.
Siparişlerin şimdiden arttığına dikkat çeken Tofaş CEO'su Ali Pandır, ilk etapta 6 bin olarak planan üretimin, gelen yeni siparişler doğrultusunda 10 bin adede kadar çıkabileceğine dikkat çekerek, Combo sayesinde üçüncü vardiyanın da yardımıyla kapasitenin yüzde 90'lara ulaşacağını belirtti.


26. yılını kutluyor
Doblo'nun temellerini taşıyarak, binek ve ticari panel van tiplerinde üretilecek olan yeni nesil Combo'nun panel van versiyonu iki farklı gövde uzunluğuyla dikkati çekecek. Binek versiyonundaysa 5 ve 7 kişilik seçenekler var.
Satılacağı pazarlara dördü dizel olmak üzere toplam 6 farklı motor seçeneğiyle sunulacak olan yeni Opel Combo'da dizel motorların bir bölümü yeni Doblo'dan da tanıdık. Dizel motorlar 1.3 lt (90 HP), 1.6 lt (90 ve 105 HP) ve 2.0 lt (135 HP) olarak sıralanıyor. Benzinli motorsa 1.4 lt (95 HP) gücünde. Bununla birlikte Doblo için Tofaş tarafından geliştirilen CNG yani doğalgazlı 120 HP'lik motor versiyonu, bu araçta da mevcut olacak. 5 ve 6 ileri manuel şanzımanın ağırlıkla kullanılacağı Combo'da, 1.6 (90 HP) dizel motorda Opel'in "Easytronic" otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı da seçenekler arasına girecek.
MİLLİYET

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!