Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü

TÜRKİYE'de 5'inci yüz nakilli yapılan Recep Sert'in ameliyattan sonraki ilk görüntüleri basına dağıtıldı.

İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü

 

Muğla'daki tatili sırasında denizde yüzerken fenalaşıp ölen Polonyalı turist 42 yaşındaki Andrzej Kucza'nın ailesi tarafından bağışlanan organlarından kullanılabilir durumda olan yüzü, geçen 18 Temmuz'da Antalya'da yapılan operasyonla 27 yaşındaki Recep Sert'e nakledildi. Akdeniz Üniversitesi'nin 3'üncü, Türkiye'de 5'inci yüz naklini, yine Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi yaptı.

Yüz nakilli Sert, 28 Ağuspos Perşembe günü sakal tıraşı oldu ve ilk kez aynada yüzünü gördü. Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sert'in nakilden sonraki görüntülerini ilk kez basına dağıttı. Fotoğraf karelerinde ve kamera kaydında Recep Sert'in tıraş olması ve ardından da yüzünü ilk kez aynada görmesi yer alıyor.

Recep Sert'in yüzünü gördükten sonra önündeki kağıda, "Heyecan var sadece. Çok güzel olmuş. Bu kadar beklemiyordum" yazdığı görüldü.
 

İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü İşte Bursalı Recep Sert'in yeni yüzü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!