Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İŞTE BDP CHP İŞBİRLİĞİNİN FOTOĞRAFI

CHP-KCK-BDP ittifakını güçlendiren fotoğraflar Hakkari'den geldi.

İŞTE BDP CHP İŞBİRLİĞİNİN FOTOĞRAFI

Star Gazetesi'nin haberinde yer alan fotoğraflar CHP'nin Hakkari mitingine katılanlar arasında BDP mitingleri ve örgütün illegal eylemlerine katılan şahıslar dikkat çekiyor.

CHP'nİn son seçimde 46 oy çıkarabildiği Hakkari'de meydanı hınca hınç doldurmasının sırrı aydınlandı. BDP ve PKK meydanı doldururken,CHPkarşılığında sandık müşahidi garantisi verdi. CHP'nin Hakkari Mitingi'ne katılanlar ve katılımı sağlayanların çoğunun PKKTerörÖrgütü'ne üyelik, yardım ve yataklık gibi suçlardan yargılanan ve defalarca terör örgütünün eylemlerine katılan isimler olduğu ortaya çıktı.

PKK veKCKsempatizanları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginde kepenk kapatma eylemi yaptıran PKK ve BDP'nin CHP mitingine bütün kadrolarıyla katıldığı görüntüleriyle ispatlandı. Kamera kayıtları incelendiğinde mitingin ön saflarında yer alanların büyük çoğunluğunun BDP yöneticileri ve üyeleri ile KCK'nın alt oluşumu olan Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi üyeleri olduğu belirlendi. Şehirdeki sivil itaatsizlik eylemlerini de organize eden bu isimlerden bazılarının PKK Terör Örgütü'ne üyelik, yardım ve yataklık gibi suçlardan yargılandığı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise yine bu isimler tarafından tutulan " Kürdistana Hoş geldiniz" pankartı ile karşılandığı tespit edildi. Sadece CHP flamalarının dağıtıldığı miting alanında ise tek bir Türk Bayrağı'nın dahi bulunmadığı belirlendi. CHP il başkanlıkları her yerde Türk bayrağı dağıtırken, Hakkari'de CHP il yönetimi parti bayrakları haricinde bayrak dağıtmaması dikkat çekti. Miting öncesi esnafı gezen Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ile BDP İl Başkanı Orhan Koparan'ın mitinge katılın çağrısı yaparken, " Biji Serok Apo, Katil Erdoğan, Baskılar Bizi Yıldıramaz" şeklinde sloganlar atılması yönünde basıklar yaptığı belirlendi.

CHP müşahitlik sözü verdi

2009 yerel seçimlerinde CHP'nin il genel meçlisi seçimlerinde 46 oy, belediye başkanı oylamasında ise sadece 331 oy aldığı öğrenildi. BDP'nin tüm imkanlarıyla CHP'ye destek vermesinin nedeninin ise sandık başlarında müşahit bulundurma hakkı olduğu belirtiliyor. CHP'nin bu hakkını Hakkari şehir merkezinde ve ilçelerde BDP kontenjanlarına devredeceği öğrenildi.
CHP'nin Hakkari mitinginde Kemal Kılıçdaroğlu'nu izleyen şahıs, daha önce de molotof kokteyli ile eylemde görülüyor.
Daha önce illegal örgüt eylemlerinde görüntülenen şahıs,, CHP'nin Hakkari mitinginde Kemal Kılıçdaroğlu'nu izlerken kameralara bu şekilde yansıdı.
CHP -BDP-KCK ittifakı tartışılırken, işbirliğini kanıtlayan fotoğraflar

Hakkari'den geldi. Hakkari mitinginde CHP'ye destek için katılan pek çok şahısın daha önce de BDP ve PKK yanlısı eylemlere katıldığı görüntülendi. CHP mitingine katılarak Kılıçdaroğlu'nu alkışlayan aynı şahıs, PKK elebaşı Abdullah Öcalan pankartlı eylemde de ön sırada dikkat çekiyor.
SAMANYOLU HABER 

İŞTE BDP CHP İŞBİRLİĞİNİN FOTOĞRAFI İŞTE BDP CHP İŞBİRLİĞİNİN FOTOĞRAFI İŞTE BDP CHP İŞBİRLİĞİNİN FOTOĞRAFI
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!