Geri İstanbul Ümraniye'de engelli vatandaşın taciz iddialarına mahalleli cevap verdi

İstanbul Ümraniye'de engelli vatandaşın taciz iddialarına mahalleli cevap verdi

İstanbul Ümraniye'de iki komşu arasında başlayan tartışma kameralı tacize dönüşmüş, komşusu, engelli vatandaşa cinsel organını göstererek sözlü tacizde bulunmuştu. Engelli vatandaşın taciz iddialarına mahalle sakinleri de cevap verdi.

28 Ağustos 2021 Cumartesi, 00:20 - Güncel
A
İstanbul Ümraniye'de engelli vatandaşın taciz iddialarına mahalleli cevap verdi
04:15 İstanbul Ümraniye'de engelli vatandaşın taciz iddialarına mahalleli cevap verdi

İLGİLİ VİDEO

İstanbul Ümraniye'de engelli vatandaşın taciz iddialarına mahalleli cevap verdi

02:23 İstanbul Ümraniye'de komşu husumeti rezilliğe dönüştü

İLGİLİ VİDEO

İstanbul Ümraniye'de komşu husumeti rezilliğe dönüştü

Geçtiğimiz günlerde Ümraniye'de meydana gelen olayda iddiaya göre, Ahmet Çelebi isimli engelli vatandaş, annesinin rahatsızlanması sonrası evine ambulans çağırdı.

SÖZLÜ TARTIŞMA HUSUMETE DÖNÜŞTÜ

Adrese gelen ambulans aracı, Çelebi'nin komşularından Yusuf E.'ye ait kamyonetin yolu kapaması nedeniyle sokağa giriş yapamadı ve ikili arasında sözlü tartışma yaşandı. Sözlü tartışma bir süre sonra husumete dönüştü.

KOMŞUSUNU TEHDİT EDİP, EVİNİ KAMERAYLA GÖZETLEMEYE BAŞLADI

Engelli komşusu Ahmet Çelebi'yi tehdit eden Yusuf E., durumu daha ileriye taşıyarak 3. katta oturan komşusunun hizasına güvenlik kamerası taktırarak Çelebi ve ailesini gözetlemeye başladı. Komşusu tarafından sürekli olarak taciz edildiğini belirten engelli vatandaş Ahmet Çelebi ise konuyla polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

CİNSEL ORGANINI GÖSTEREREK SÖZLÜ TACİZDE BULUNDU

Öte yandan Çelebi ve ailesini gören Yusuf E., cinsel organını göstererek tacizde bulundu. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Ahmet Çelebi isimli engelli vatandaş taciz edildiğini iddia ederek basına bir takım açıklamalar yapmıştı.

TACİZ İDDİALARINA MAHALLELİ CEVAP VERDİ

Ahmet Çelebi'nin yaptığı açıklamalara karşın, mahalleli ve suçlanan komşudan cevap geldi. Mahalleli, Ahmet Çelebi'nin binasına taktırdığı kameraların kendi evlerinin için görüntülediğini, asıl taciz mağdurlarının kendileri olduğunu, şahsın daha öncesinde de kendilerine rahatsızlık verecek hareketlerde bulunması nedeniyle mahkemelik olduklarını belirtti.

"HALA BİZLERİ TACİZ ETMEYE DEVAM EDİYOR"

Ahmet Çelebi'nin suçladığı kişinin damadı olan Hakan Ö., "2018 yılının altıncı ayında asıl malum kişiyle sorunumuz başladı. 2018'de bir komşumuza cinsel tacizde bulunmuş, tacizde bulunmasından dolayı, mahalleli olarak sıkıntı yaşadık ve bu sorunun artık çözülmesini istedik. Mahallemizin muhtarlığına 30 kişinin imza verdiği bir şikayette bulunduk. Fakat bununla alakalı herhangi bir sonuç alamadık. Daha sonra bu taciz davasında olan kişi savcılığa dilekçe verdi. Bunun neticesinde ceza aldı. Ama hala bu şekilde bizleri taciz etmeye devam ediyor" dedi.

"BİLİRKİŞİ RAPORUMUZ VAR, EVLERİMİZİ KAMERA İLE TACİZ EDİYOR"

Engelli şahsın kendi binasına kurduğu güvenlik kameralarının güvenlik amacı yerine komşu evlere çevrili olduğunu ifade eden Hakan Ö., "Kendisi evinin perdelerini hiç açmadan kendi görüntüsünü vermemek adına perdenin arkasından küfürler ediyor. Onun bunun çocuğu bilmem ne tarzında sürekli taciz ediyor ve tahrik ediyor. Bilirkişi raporumuz var. Kendisinin kameralarının direkt evlerimizi taciz etmek amacıyla kurulmuş bir düzeni var. Direkt camlarımızı görüyor. Özellikle genç kız kardeşim var. Onun odasının camını görüyor. Dolayısıyla perdeyi bile açamıyor kız" şeklinde konuştu.

İstanbul Ümraniye'de komşu husumeti rezilliğe dönüştü haberini okumak için tıklayın...

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


28 Ağustos 2021 Cumartesi, 00:20
A