Geri İstanbul Sultanbeyli'de 3 günde yüzlerce kişiye aşı yapıldı

İstanbul Sultanbeyli'de 3 günde yüzlerce kişiye aşı yapıldı

Sultanbeyli Kaymakamlığı'nın yürüttüğü 'Aşılama Seferberliği' kapsamında kurum müdürleri ve muhtarlar, Sultanbeyli'deki ev ve dükkanları dolaşarak aşılamanın önemini anlattı. 3 günde toplam 11 bin 552 kişi Koronavirüs aşısı oldu.

03 Ağustos 2021 Salı, 17:01 - Güncel
A
İstanbul Sultanbeyli'de 3 günde yüzlerce kişiye aşı yapıldı

Sultanbeyli'de yürütülen aşılama seferberliği kapsamında doktor ve kurum müdürlerinden oluşan "Aşı Bilgilendirme" ekipleri Sultanbeyli Kaymakamlığı Hizmet binasına gelen vatandaşları ve çalışan personeli koronavirüs aşısı hakkında bilgilendirdi. Mahalle muhtarları da aşılarını olmayan vatandaşların ev ve iş yerlerini dolaşarak ikna etmeye çalıştı.

SULTANBEYLİ KENT MEYDANI'NDA KORONAVİRÜS AŞI ÇADIRI KURULDU

Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Sultanbeyli Belediyesi'nin destekleriyle oluşturulan aşı çadırında İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, gelenleri koronavirüs aşısı konusunda bilgilendirdi ve aşılarını yaptı. Aşı çadırında 3 günde, 300 doz biontech ve 90 doz sinovac aşısı olmak üzere toplam 390 doz aşı uygulandı.

"HAYDİ SULTANBEYLİ AŞIYA"

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay  "Covid-19 ile mücadelede en büyük gücümüz olan aşılama çalışmaları kapsamında başlatmış olduğumuz Aşı Seferberliği kampanyasını özenle yürütüyoruz. Sultanbeyli Belediyemiz, kamu kurumlarımız, muhtarlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımız aşılama konusunda bizlere her türlü desteği veriyor ve vatandaşlarımızı covid-19 aşısının önemi hakkında bilgilendiriyor. Randevu alan vatandaşlarımız hastanelerimizde ve diğer sağlık birimlerimizde Covid-19 aşılarını oluyor. Sultanbeyli kent meydanında oluşturduğımız aşı çadırında da 3 gün boyunca vatandaşlarımız aşılarını oldu. İlçemizde son 3 günde 3 bin 854 birinci doz, 7 bin 28 ikinci doz ve 670 üçüncü doz olmak üzere toplam 11 bin 552 doz aşı uygulanmıştır. 50 yaş ve üstü grupta bulunan 52 bin 178 vatandaşımızın  yüzde 83'ü ile 17-49 yaş grubunda bulunan 185 bin 761 vatandaşımızın yüzde 47'si aşılanmıştır. 18 yaş üstü toplam aşılama oranı ise son üç günde yüzde 52,9'dan yüzde 54,5'e yükselmiştir. Yürütülen aşılama çalışmaları neticesinde bu oranlar daha da artacaktır" dedi.

Aşılama bilgilendirme ekiplerinin ev ev dolaştığını da belirten Kubilay, "Covid-19 virüsünü yenebilmemiz için 18 yaş üstü tüm

vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyor ve Haydi Sultanbeyli Aşıya diyorum" diye konuştu.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


03 Ağustos 2021 Salı, 17:01
A