Geri İsrail saldırılara devam ediyor!

İsrail saldırılara devam ediyor!

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dün akşamdan bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 32'ye çıktı, birçok kişi yaralandı. Öte yandan İsrail polisi de Gazze Şeridi'nden atılan roketler nedeniyle iki İsraillinin öldüğü bildirdi.

11 Mayıs 2021 Salı, 17:18 - Dünya
A
İsrail saldırılara devam ediyor!
00:28 Filistinli çocuğun İsrail saldırısında ölen babasına vedası yürekleri burktu

İLGİLİ VİDEO

Filistinli çocuğun İsrail saldırısında ölen babasına vedası yürekleri burktu

Dün akşamdan bu yana devam eden İsrail saldırıları nedeniyle 9'u çocuk, 1'i kadın olmak üzere 28 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 115 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Gazze'deki yerel kaynaklar, İsrail ordusunun sivillerin ikamet ettiği bir apartmana hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, hedef alınan apartmanda 2 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Açıklamada, dün akşamdan bu yana devam eden İsrail saldırıları nedeniyle 9'u çocuk, 1'i kadın olmak üzere 28 Filistinlinin öldüğü, 115 kişinin yaralandığı kaydedildi.

İSRAİL ORDUSU TAKVİYE GÖNDERDİ

İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld, Gazze'den İsrail'in güneyine atılan roketler nedeniyle Askalan şehrinde 2 İsrailli kadının hayatını kaybettiğini söyledi. 

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için dün yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun ardından İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adı verilen askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

ŞEHİT SAYISI VE YARALI SAYISI ARTIYOR

İsrail saldırılarına gün boyunca devam ederken, Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı son dakika açıklaması ile şehit sayısının 32'ye yaralı sayısının da 203'e çıktığını bildirdi.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


11 Mayıs 2021 Salı, 17:18
A