Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İsrail, Mart ayına kadar çocukları da aşılayacak

Nüfusunun yüzde 21'ini aşılayarak bu alanda rekoru elinde bulunduran İsrail, Mart ayında çocukları da aşılamaya başlayabileceğini açıkladı.

İsrail, Mart ayına kadar çocukları da aşılayacak

İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan bir yetkili, araştırmalar aşının çocuklar için de güvenli olduğunu gösterirse, 12 yaş üstündeki çocukların 2 ay içinde aşılanmaya başlanacağını bildirdi.

Düzenli aşı teslimatları gerçekleşirse, aşı için uygunluk kriterlerini genişletmeyi amaçlayan İsrail'in Ulusal Pandemi Koordinatörü Nachman Ash, farmakolojik araştırmalar sonucu Mart ayına kadar aşı için uygun en alt yaşın 16'dan 12'ye düşürüleceğini ve bu tür bir uygulamanın FDA onayı alacağını öngördüğünü belirtti.

Vatandaşlarını aşılamaya rekor hızda devam eden İsrail, Mart ayının ortalarına kadar 9 milyon nüfusunun 5 milyonunu bir veya iki doz aşılamayı amaçlıyor.

İsrail nüfusunun yüzde 7.75'i 12-16 yaş arası gençlerden oluşuyor. Aşılamada yaşlı nüfus ve yüksek riskli sektörlerde çalışanlara öncelik veren İsrail'de Bloomberg'in verilerine göre, 11 Ocak itibariyle nüfusunun yüzde 21'ini aşılanmış durumda.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!