Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İsrail'in vurduğu 8 Filistinli İstanbul´da

Filistin'in Gazze kentinde çatışmalarda yaralanan 8 Filistinli tedavilerinin yapılması için İstanbul'a getirildi.

İsrail'in vurduğu 8 Filistinli İstanbul´da

Filistin Beyaz Eller Derneği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) ortaklaşa düzenlendiği 'Bir el ver Bir gönül al' kampanyası kapsamında Gazze'deki çatışmalarda yaralanan 8 Filistinli Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla saat 01.00 sıralarında İstanbul'a getirildi.


Yaralılar Atatürk Havalimanı'nda dernek yetkilileri tarafından karşılandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ
Atatürk Havalimanı'nda İstanbul'a getirilen yaralıları karşılayan Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin özel temsilcisi İsa El Esmer "Şuanda getirdiğimiz 8 tane yaralımız TİKA'yla ortaklaşa olarak getirecek olduğumuz 56 yaralının ilk bölümü olarak Türkiye'ye gelmiş bulunmaktalar. Bu kardeşlerimizin tüm tedavileri inşallah yaptıracağız ve ülkelerine sağ salim geri göndereceğiz. Bundan dolayı Türk hükümetine ve TİKA'ya özellikle Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik son saldırıda yaralandıklarını belirten Filistinliler ise, "İsrail askerleri kadın, çocuk demeden saldırıyor. Bizde bu saldırılarda yaralandık. Türkiye'ye geldiğimiz için çok mutluyuz. Türk kardeşlerimiz bizleri iyileştirmek için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyoruz" dediler.

Yaralı Filistinliler, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Hastanesi ve Özel Alibeyköy Hastanesi'nde tedavi edilecek. Daha sonra ülkelerine geri gönderilecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!