Geri İŞKUR'dan başörtüsü skandalı

İŞKUR'dan başörtüsü skandalı

TEB'in İstanbul'daki şubelerine alacağı engelli kadrolarla ilgili verdiği ilanı internet sitesinden yayınlayan İŞKUR başörtülü adayların başvurmamasını istedi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 14:31 - Yaşam
A
İŞKUR'dan başörtüsü skandalı

 

İŞKUR'un web sitesinde yayımlanan ilanda büyük harflerle "türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz" ifadesi yazıldı. Kısa süre sonra TEB'den açıklama geldi ve söz konusu talebin kendilerine ait olmadığı belirtildi. Yazıyı İŞKUR Ümraniye hizmet biriminin TEB'den habersiz yazdığı ortaya çıktı.

İŞKUR'DAN AÇIKLAMA:

Türkiye İş Kurumu'nun Türk Ekonomi Bankası (TEB) adına açılan ilanda yer alan 'türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz' ibaresi ilanın asıl metninde bulunmamakta olupP İŞKUR Ümraniye Hizmet Birimi tarafından TEB'in bilgisi ve onayı dışında verilmiştir.

İŞTE O İLANIN ASIL METNİ:

Genel nitelikler:** İstanbul ili içinde yer alan şubelerimizde değerlendirilmek üzere Engelli Şube Asistanları arıyoruz,*** En az lise mezunu,*** MS Office programlarına hakim,*** Engel durumu aktif çalışmasına engel olmayan,*** İnsan ilişkilerinde başarılı, iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın,****en az %40 engeli bulunmak ve İŞKUR a kayıtlı olmak, ***Şartları uyan adaylarla 17/07/2013 tarihinde 10:00-12:30 ve 13:30-15:00 saatleri arasında ÜMRANİYE İŞKUR HİZMET MERKEZİ'nde firma yetkilileri tarafından ön görüşmeler yapılacaktır. ÖNEMLİ NOT***************GÖRME,DUYMA , KONUŞMA ve PSİKOLOJİK ENGELLİ ADAYLAR ilana uygun değildir.***Yaş sınırı*****Bankacılık tecrübesi olan adaylar için max. 50,Bankacılık tecrübesi olmayan adaylar için max. 30 olabilir.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 14:31
A