Geri iPad mini ne zaman gelecek?

iPad mini ne zaman gelecek?

Analistlere göre büyük bir pazar payı yakalayan iPad Mini'nin retina ekranlı modeli 2014 yılında piyasada olacak.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:35 - Teknoloji
A
iPad mini ne zaman gelecek?

 

Apple'ın büyük beğeni kazanan ve hatta iPad modelinden bile daha fazla satış gerçekleştiren 7.9 inç ekran boyutlu iPad Mini modelinin 2013 yılı çerisinde retina ekrana kavuşması bekleniyordu. Hafif ve kompakt yapısı ve 163 PPI piksel yoğunluğundaki ekranıyla şuan için sınıfının şartlarını oldukça rahat karşılayan iPad Mini'nin, abisi iPad gibi retina ekrana sahip olacağı 2013 yılının başından beri konuşuluyordu. Fakat son raporlara göre Apple, retina ekranlı iPad Mini'yi ertelemiş olabilir.

Economic Daily News'ün haberine göre Apple, 2013 tatil sezonu (Kuzey Amerika için geçerli) öncesinde retina ekranlı iPad Mini'yi satışa sunacaktı ancak şirtket bu süreyi 2014'ün başına atmış durumda. 2048×1536 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenen 7.9 inç ekran boyutlu iPad Mini, 2014 yılından önce görme ihtimalimiz oldukça zor. Ayrıca Apple'ın iPad Mini ile ilgili olarak farklı bir stratejiye gidebileceği de öne sürüldü.

Bu senaryoya göre yeni nesil iPad Mini, retina ekranlı ve retina ekranlı olmayan 2 farklı versiyonla karşımıza çıkabilir. Şuan için 330 dolar fiyat etiketiyle satılan iPad Mini'nin yeni retina ekransız modelinin aynı fiyattan satışa sunulacağı ve retina ekrana sahip olan iPad Mini'nin daha yüksek fiyatla satışa sunulması da gündemde. iPad Mini'nin pazardaki rakipleri Amazon Kindle Fire ve Nexus 7'nin modelleri önümüzdeki günlerde piyasada olacak. Bakalım Apple, iPad Mini konusunda nasıl bir strateji belirleyecek.
 

Diğer Teknoloji ve Bilim Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:35
A