Geri İnternetten en çok bilet alıyoruz

İnternetten en çok bilet alıyoruz

Kalkınma Bakanlığının e-ticaret raporuna göre, Türkiye' de 2012'deyapılan sanal pos işlemlerinin yüzde 21'i online seyahat işlemleri için gerçekleştirildi.

19 Haziran 2013 Çarşamba, 23:43 - Güncel
A
İnternetten en çok bilet alıyoruz

Her geçen yıl gelişen online seyahat pazarı, e-ticaretin lokomotifi olmaya devam ediyor. Biletall.com'un İş Geliştirme Müdürü Vedat Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, teknolojinin gelişmesiyle online alışverişin arttığını söyledi.

Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanlığının e-ticaret raporuna göre, Türkiye' de 2012 yılı içerisinde yapılan sanal pos işlemlerinin yüzde 21'inin online seyahat işlemleri için gerçekleştirildiğini ifade etti.

İnsanların internet üzerinden ya da telefonla yapacakları alışveriş için herhangi bir acente ya da ofise gitme ihtiyacı duymadıklarını belirten Çavuşoğlu, "E-ticaret pazarında online seyahat yüzde 21'le ilk sırada yer alırken, bunu yüzde 13'le elektronik eşya satışı, yüzde 3'le yemek, giyim ve aksesuar takip ediyor. Son sırada ise yüzde 1'le mobilya ve dekorasyon geliyor. Kalan sanal pos ödemeleri ise doğrudan e-ticaret ile ilgili olmayan telekomünikasyon, sigorta ve hizmet ödemeleri ile ilgilidir" dedi.

İnternet üzerinden yapılan işlemler ile kullanıcıya daha fazla seçenek sunulduğunu belirten Çavuşoğlu, e-ticaret ile vatandaşların hizmeti ya da ürünü daha ucuza alabildiklerini kaydetti.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


19 Haziran 2013 Çarşamba, 23:43
A