Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöllü mobilyacılar bilgilenecek

Kuzey Irak Bölgesel Yönetiminin 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren başlatacağı 'İthalatta Sevk Öncesi İnceleme' uygulaması hakkında İnegöllü mobilyacılar bilgilendirilecek.

İnegöllü mobilyacılar bilgilenecek


İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)'nun ev sahipliğinde, İTSO Konferans Salonu'nda 19 Nisan 2013 tarihinde (Cuma günü) saat 17.00'de yapılacak toplantıda Uluslararası Mobilya Test Laboratuvarı TÜV Rheinland ve Uluslararası Bağımsız Denetim Şirketi Bureau Veritas uzmanları İnegöllü mobilyacıları süreç hakkında bilgilendirecek.

Başkanı Metin, Merkezi Irak Yönetiminin 1 Temmuz 2011 tarihinde başlattığı 'İthalatta Sevk Öncesi İnceleme' uygulamasının, 12 Mayıs 2012 tarihinde Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'ne (KIBY) geçtiğini hatırlattı. Uygulamanın 1 Ocak 2013'ten itibaren başlatılacağının duyurulduğunu, ancak Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ile KIBY arasında yapılan görüşmeler ile başlangıç tarihinin 1 Temmuz 2013 tarihine ertelendiğini belirten Metin Anıl, "Çok yakında uygulamaya başlayacak bu karar önemli bir mobilya üretim merkezi olan İnegöl'deki firmaları yakından ilgilendiriyor. Tekrar ertelenmeyeceği önemle vurgulanan bu kararın mobilya firmalarına ne tür yükümlülükler getireceği konusunda üyelerimizi bilgilendirmek istedik" diye konuştu.
Toplantının İnegöl'de Kurulu olan TÜV Rheinland Satış Müdürü Arif Güneş tarafından yapılan girişimlerle yapılmasına karar verildiğini vurgulayan İTSO Başkanı Metin Anıl, "Toplantıya TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katılacak. Mobilyacılar KIBY'nin başlatacağı sürecin nasıl işleyeceği ve neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirilecek" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!