Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İnegöl İşletme Fakültesi önümüzdeki yıl eğitime başlıyor

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Meslek Yüksekokulu kampusuna kurulan İşletme Fakültesi önümüzdeki yıl açılıyor.

İnegöl İşletme Fakültesi önümüzdeki yıl eğitime başlıyor

Çalışmaları inceleyen İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Canbolat, fakültenin 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete açılacağını bildirdi. Canbolat, "Bayram sonunda oturma gruplarımız hazır olursa buraya gelebiliriz. Şu an binanın dış yalıtımı yapılıyor. İnce işler de hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.
İnegöl İşletme Fakültesi'nde görev yapacak akademisyen kadrosu için YÖK'e başvurduklarını anlatan Canpolat, "Onay geldikten sonra ilana çıkacak. 3 öğretim üyesi ve 2 araştırma görevlisi yılbaşında önce göreve başlayabilir. Gerekli öğretim görevlisi kadromuzu işletme bölümü için tamamlamış olacağız. 2012-2013 yılında işletme bölümünde öğrenci almaya başlayacağız. Bir yıl isteğe bağlı yabancı dil hazırlık düşünüyoruz. Şu anda yönetmelik değişikliği oluyor. Ona bağlı olarak böyle bir uygulamayı yapmak durumundayız. Daha önce zorunlu her bölüm için düşünmüştük. Fakat yüzde 30 yabancı dil veya yüzde 100 yabancı dil olması gerekiyor" diye konuştu.
2012-2013 yılındaki öğrenci kontenjanının şu anda kesin olarak belli olmadığını belirten Dekan Canbolat, "Ama tahminen 50-60 öğrenci alınacak. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde işletme bölümü var. Bizim burada işletme ve uluslararası işletmecilik ile ticaret bölümleri de var" diye bilgi verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!