Geri İmamoğlu: Tam kapanmaya ihtiyacımız var

İmamoğlu: Tam kapanmaya ihtiyacımız var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüs tedbirlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Tam kapanmaya ihtiyacımız var; Bilim Kurulumuz da 4 hafta tam kapanmaya ihtiyacımız olduğunu söylüyor" ifadelerini kullandı.

22 Nisan 2021 Perşembe, 22:13 - Güncel
A
İmamoğlu: Tam kapanmaya ihtiyacımız var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ne yazık ki yapılan test ve vaka sayısı eşit bir şekilde devam ediyor. Bugün itibariyle 48 çalışanımızı kaybettik. Bu gösteriyor ki alınan tedbirler yetmiyor. Şunu söylemeliyim ki tam kapanmaya ihtiyacımız var. Bilim kurulumuz da 4 hafta tam kapanmaya ihtiyacımız olduğunu söylüyor." ifadelerini kullandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk TV'de açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Şunu söylemek gerek. Bir kısım açılma süreci bizi de şehrimizi de yoruyor. Dün bilim kurulumuzla sıkı bir toplantı yaptık. Ne yazık ki yapılan test ve vaka sayısı eşit bir şekilde devam ediyor. Bugün itibariyle 48 çalışanımızı kaybettik. Bu gösteriyor ki alınan tedbirler yetmiyor. Şunu söylemeliyim ki tam kapanmaya ihtiyacımız var. Bilim kurulumuz da 4 hafta tam kapanmaya ihtiyacımız olduğunu söylüyor.

Bu açıdan bayramı da içerisine alacak şekilde tam kapanmaya ihtiyacımız var. Ayrıca aşı tereddütü duyuyorum sahada. Bu çok yanlış. Tabi yeterlidir yetersizdir bu ayrı bir tartışma. Bu yetkililerin işi. Ama sırası gelenleri aşı olmaya davet ediyorum.

Biz tabi Türkiye'nin sayılarıyla ilgili bir yorum yapamayız. Vaka sayısının yüzde 40'ı İstanbul'da demek çok inandırıcı gelmiyor bana. Biraz daha aşağı olabilir. Şöyle ki 84 milyon nüfusun 16 milyonu İstanbul'da yaşıyor. Ama İstanbul koronavirüsü yoğun bir şekilde yaşıyor. 2 gün önce bulaşıcı hastalıktan ölenlerin sayısı 200'ü aştı. Bugün sanıyorum 160'ı aşacak. Şu anda vefat sayılarının yarısı İstanbul görünüyor.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


22 Nisan 2021 Perşembe, 22:13
A