Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İkizlerin yaşadığı benzer olaylar şaşırtıyor

Erzurum'da tek yumurta ikizleri 7 yaşındaki Tuğrulhan ve Timurhan Bakır'ın farklı zaman dilimlerinde benzer olaylar yaşamaları şaşırtıyor.

İkizlerin yaşadığı benzer olaylar şaşırtıyor


Merkez Yakutiye ilçesi Tebrizkapı semtinde oturan Mustafa-Nurgül Bakır çiftinin tek yumurta ikizi oğulları farklı özellikleriyle çevredekileri şaşırtıyor. Vali Hafız Paşa İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Timurhan ve Tuğrulhan, benzerlikleri nedeniyle okulda arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sürekli karıştırılıyor. Birbirlerinden bir an olsun ayrılmayan ve tıpa tıp benzeyen ikizlerden birinin başına ne gelirse diğeri de aynı olayı yaşıyor.
Güvenlik görevlisi baba 33 yaşındaki Mustafa Bakır, ikizlerden birinin düştükten sonra diğerinin de belli bir süre sonra düştüğünü söyledi. Çocuklarının çok hareketli olduğunu kaydeden Mustafa Bakır, ikizlerin doğumundan sonra kendisine 'duble baba' denildiğini belirterek şunları anlattı:
"Yazın Timurhan arkadaşlarıyla pikniğe gitmişti. Sıcak çay göğsüne dökülerek yanmıştı. Bir kaç saat sonra evde Tuğrulhan'ın göğsüne de çay döküldü ve yandı. Geçen gün Tuğrulhan'ı çarşıya götürürken buzda kaydı düştü. Evi aradığım zaman annesi Timurhan'ın da buzda kayıp düştüğünü ve bacağını incittiğini söyledi. Akşam evde otururken Timurhan'ın burnu kanadı. Yaklaşık 15 dakika sonra ikizinin de burnu kanadı. Bu durum beni, eşimi, yakınlarımızı hayrete düşürüyor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!