Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İki bakanlığa dair atama kararları Resmi Gazete'de

Adalet Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'na ilişkin atama kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

İki bakanlığa dair atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atamalara göre; Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Ceza İşleri Genel Müdürü Yakup Moğul atandı. Boşalan Cezaişleri Genel Müdürlüğüne ise Ali Öztürkmen atandı.

Milli Savunma Bakanlığı'nda açık bulunan Lojistik Genel Müdürlüğü'ne Veysel Uyar atandı.

Söz konusu atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri gereğince uygulandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi görevden alınırken yerine ise Yunus Alkaç atandı. Verilen kararın, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü maddeleri gereğince uygulandığı belirtildi. 

YAKUP MOĞUL KİMDİR?

Yakup Moğul  1976 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak'ta tamamlayan Yakup Moğul 1992 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu.

Yakup Moğul, 1997 yılında Zonguldak Adli Yargı Hâkim Adayı olarak başladığı meslek yaşamında sırasıyla Erzin, Ulus, Horasan Hâkimliği, Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi - Adalet Komisyonu Başkanlığı, Menemen ve İzmir Hâkimliği, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

02 Ekim 2019 tarihinden 2021'in 1. ayına kadar Ceza İşleri Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Yakup Moğul evli ve iki çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!