Geri İhlâllerle gündeme gelen Bursa Uludağ'da denetimler sıklaştı

İhlâllerle gündeme gelen Bursa Uludağ'da denetimler sıklaştı

Son günlerde korona virüs tedbirlerini ihlâllerle gündeme gelen Uludağ'da jandarma ekipleri denetimlerini artırdı. Narkotik ve bomba arama köpekleri ile araçlar titizlikle aranırken, sık sık maske ve sosyal mesafe ikazı yapıldı.

03 Şubat 2021 Çarşamba, 13:16 - Bursa Bölge
A
İhlâllerle gündeme gelen Bursa Uludağ'da denetimler sıklaştı
04:56 İhlâllerle gündeme gelen Bursa Uludağ'da denetimler sıklaştı

İLGİLİ VİDEO

İhlâllerle gündeme gelen Bursa Uludağ'da denetimler sıklaştı

Kış turizminin gözde mekânı Uludağ'da jandarma ekipleri denetimlerini artırdı. Son günlerde korona virüs tedbirlerinin ihlâlleri ile gündeme gelen Uludağ'da jandarma narkotik köpeği Takip ve bomba arama köpeği Zeus ile araçlarda sıkı kontroller yapıyor.

Uludağ'ın 6. kilometresinde başlayan uygulamada araçların lâstiklerinin diş kalınlığı tek tek kontrol edildi. Araç sürücülerinin kimlikleri barkod cihazları ile okutulurken, emniyet kemeri, ehliyet, ruhsat, maske ve mesafe kontrolleri de gerçekleştirildi.

Ayrıca Uludağ Millî Parklar Gişeleri'nde de narkotik arama köpeği Takip ile bomba arama köpeği Zeus da otobüslerin ve minibüslerin içini ve bagajlarını didik didik aradı. Oteller bölgesinde görev yapan jandarma da seyyar megafon ile kayakçıları sık sık maske ve sosyal mesafe konusunda uyardı.

Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri gece gündüz pistlerde ve Uludağ'ın her noktasında nöbetlerini sürdürüyor.

 

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


03 Şubat 2021 Çarşamba, 13:16
A