Geri Huawei Watch 3 tanıtıldı!

Huawei Watch 3 tanıtıldı!

Huawei kendi işletim sistemine sahip ilk akıllı saatini tanıttı. İşte HarmonyOS desteği ile gelen Huawei Watch 3 özellikleri ve saate ilişkin diğer detaylar.

02 Haziran 2021 Çarşamba, 15:01 - Teknoloji
A
Huawei Watch 3 tanıtıldı!

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Huawei bugün gerçekleştirdiği etkinlikte merakla beklenen yeni akıllı saat modelini tanıttı. Aslında genel beklenti Çinli üreticinin yeni nesil P serisi modelleri tanıtması yönündeydi. Fakat Huawei HarmonyOS ve yeni MatePad modelleri ve Huawei Watch 3 ile yetindi.

Gelelim Huawei Watch 3'e. Çinli üreticinin yeni saatine ilişkin en çok dikkat çeken detay HarmonyOS ile çalışması. 1.43 inçlik 466 x 466 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekranla gelen saatte Hi6262 yonga seti bulunuyor. 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanına sahip olan saatte 450 mAh'lık bir pil bulunuyor. Yalnızca 54 gramlık bir ağırlığa sahip olan saatin klasik bir Huawei tasarım çizgisine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Saatin pil ömrü ise normal kullanımda ortalama olarak 10 gün gidecek şekilde tasarlanmış. Elbette bu pil ömrü kullanım yoğunluğunuza göre de değişecektir.

Huawei Watch 3 genel olarak yuvarlak saat sevenlerin favorisi olabilecek bir yapıya sahip. Güçlü yongası, uzun pil ömrü ve şık tasarımıyla akıllı saat piyasasında iddialı olacağını düşünüyoruz.

Elbette bu iddiasında Türkiye fiyatı da önemli bir rol oynayacaktır. Önceki Huawei modelleri hayli uygun fiyatlara sahiptiler. Bu yüzden de başarılı satış rakamlarına ulaştılar.

Diğer Teknoloji ve Bilim Haberleri için tıklayın


02 Haziran 2021 Çarşamba, 15:01
A